Kam na strednú

Aj tento školský rok sa v Trnave 21.11.2019 konala už tradičná akcia „Kam na strednú“. Akcia je
najväčšou prehliadkou stredných škôl v celom Trnavskom kraji. Organizuje ju Trnavský samosprávny kraj.
Na tejto výstave sa zúčastnila aj naša škola, žiaci 8. a 9. ročníka. Cieľom akcie je pomôcť žiakom vybrať si strednú školu, získať potrebné informácie o školách, študijných odboroch a podmienkach štúdia.
Na výstave sa odprezentovalo 45 stredných škôl z celého kraja. Okrem návštevy stánkov, kde
žiaci mohli získať podrobné informácie o odboroch priamo od žiakov aj učiteľov stredných škôl, si žiaci vypočuli aj prezentácie niektorých škôl na pódiu. Mohli sme si vyskúšať aj novinku v podobe workshopov, kde sme sa mali možnosť naučiť zaujímavé aktivity, ktoré si pre nich stredné školy pripravili.

Vypracovala výchovná poradkyňa: Mgr. Martina Berka Kuncová