• PEDAGOGICKÍ A ODBORNÍ ZAMESTNANCI
      • Sme zodpovedný a moderný tím, ktorý dieťa sprevádza a pomáha mu „rásť“.
      • ŽIACI
      • Absolvent našej školy je spokojná, zodpovedná, tvorivá a vzdelaná osobnosť otvorená pre ďalší rast.
      • RODIČIA
      • Bezpečné miesto, kde sa poskytuje deťom láskavé prijatie, vzdelanie, kladú sa primerané nároky a aktivity prinášajú úžitok pre praktický život.
          • Knižná zbierka

Vážení rodičia a priatelia školy!
            Marec je mesiac kníh a pri tejto príležitosti naša škola už tradične organizuje zbierku kníh do našej
            školskej knižnice, vhodných pre detského čitateľa. Ak máte doma zachovalé knihy a máte chuť nás
            obdarovať, sem s nimi. Vo vestibule je knihobox.

Srdečne ďakujeme.

• Podmorský svet

Zatúžili ste niekedy stať sa potápačom a nazrieť pod morskú hladinu? V pondelok 14. 3. mohli deti z našej materskej aj základnej školy obdivovať krásy podmorského sveta, a to aj bez potápačského kurzu. Na chodbe našej ZŠ totiž dopoludnia „vyrástla“ veľká nafukovacia kupola, v ktorej sa postupne prestriedali mladší aj starší žiaci v skupinách pod dozorom pani učiteliek. Prostredníctvom dokumentárneho filmu premietaného na strop kupoly mali možnosť bližšie spoznať fascinujúci pestrofarebný svet koralov a rozmanitých morských živočíchov. Veríme, že sa im takéto spestrenie vyučovania páčilo a že si zároveň obohatili svoje vedomosti o podmorskom svete.

• Medzinárodný deň žien

“Nečakajte na to, až vás niekto povedie. Urobte to sami.”

Matka Tereza

“Verím v to, že nájdem silu, keď sa všetko kazí. Verím, že šťastné dievčatá sú tie najkrajšie dievčatá. Verím, že zajtrajšok bude vždy novým dňom a verím v zázraky.”

Audrey Hepburn

Pri príležitosti 8. marca sme si pripomenuli krásny sviatok venovaný ženám – Medzinárodný deň žien. Žiaci 1. stupňa si pripravili stručný prehľad od akej doby slávime tento sviatok, zarecitovali krátke básničky a zaspievali pieseň. Pri tejto príležitosti žiaci odovzdali pani učiteľkám pozdravy, ktoré predtým vytvorili.

• Oznam o preberaní AG testov

Oznamujeme rodičom, ktorí prejavili záujem o Ag testy, že ďalšiu sadu AG testov
            (5 ks) na domáce testovanie s návodom na použitie pre svoje deti si môžu prevziať
            zajtra ráno /t.j. 25.2. 2022 / pred vyučovaním, alebo po jarných prázdninách

od 7.3.2022 do 10.3. 2022

v čase od 07:45 hod. do 13:00 hod v budove ZŠ.

• Medzinárodný deň rodnej reči

Ó, mojej matky reč je krásota,
            je milota, je rozkoš, láska svätá;
            je, vidím, cítim, celok života,
            môj pokrm dobrý, moja čaša zlatá
            ... P. O. Hviezdoslav

Materinský jazyk nás sprevádza celým životom a zásadne ovplyvňuje naše vnímanie sveta. Je dôležitou súčasťou identity každého človeka a predstavuje kultúrne dedičstvo ľudstva. Medzinárodný deň materinského jazyka bol vyhlásený Generálnou konferenciou Organizácie Spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO) v novembri 1999 a pripomíname si ho 21. februára. Na našej škole sme si k tomuto podujatiu pripravili zábavný kvíz, slovníček nárečí, čítali si Proglas v staroslovienčine a napísali svoje meno hlaholikou.

• Olympiáda z anglického jazyka

Jazykové talenty našej školy sa 12. januára 2022 zúčastnili na okresnej
            olympiáde v anglickom jazyku v kategórii 1A a 1B. Vzhľadom na nepriaznivú
            situáciu sa už niekoľko rokov koná dištančne. Úspešní riešitelia postupujú do
            krajského a potom celoštátneho kola. Naše žiačky síce nevyhrali, ale šikovne sa
            zapojili: Pavlínka Žemlová (IX. ročník) a Anetka Kohutovičová (VII. ročník).
            Olympiáda v anglickom jazyku (OAJ) je predmetová súťaž žiakov základných,
            stredných škôl a príslušných ročníkov šesťročných a osemročných gymnázií. V
            Slovenskej republike sa organizuje ako jedna z foriem dobrovoľnej záujmovej
            činnosti žiakov a je neoddeliteľnou súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu
            na týchto školách. Ide o postupovú súťaž, ktorá sa člení na 8 kategórií. Tie
            prebiehajú buď v troch, alebo štyroch kolách.

• Karneval

Vo štvrtok 3. februára sme si na našej škole užili karneval. Deti si už od začiatku týždňa pripravovali
            masky, v ktorých potom prišli do školy. Bol to veľmi netradičný deň a vyučovanie v maskách, ktoré
            sme na piatej hodine ukončili sprievodom masiek a tancom. Rezkej hudbe nik neodolal a ocenenia sa
            dostali nielen najkrajším a najnápaditejším maskám, ale aj talentovaným tanečníkom.

• Dnes nás potešila milá pošta

Dobrý deň pani riaditeľka,

touto cestou by som sa v mene všetkých detí, matiek a personálu v zariadení Jozefínum, chcela poďakovať za darčeky, ktoré veľmi potešili.

Trochu sme sa oneskorili ale nezabudli :)

Prajem všetko dobré

Mgr. Janette Spišiaková

Zariadenie núdzového bývania pre ženy - Jozefínum, Dolná Krupá

• Vyhodnotenie súťaže iBobor

V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín. V školskom roku 2019/2020 sa konala súťaž v 54 krajinách a zapojilo sa do nej 2 977 217 žiakov.

• Jedálny lístok

• Pondelok29. 04.
      • Polievka zo zeleného mrazeného hrášku (180/200/220/250)
        Špagety s mäsom a syrom (175/230/270/310)