Sponzori

Navigácia

Školský poriadok

 • Zmena termínu vianočných prázdnin

  Vážení rodičia, milí žiaci,
  na základe rozhodnutia ministra školstva zo dňa 29. 11. 2021
  sa vianočné prázdniny v školskom roku 2021/2022
  uskutočnia
  vo všetkých školách v termíne od 20. decembra 2021 do 7. januára 2022.
  Ďakujeme za porozumenie,

  riaditeľka školy

 • Dôležitý oznam!

  Vážení rodičia žiakov 2. stupňa (5. – 9. ročník) ZŠ v Dobrej Vode!


  Na základe rozhodnutia riaditeľa RÚVZ Trnava budú počínajúc dňom 1. 12. 2021 uzatvorené (dištančná forma vyučovania) II. stupne základných škôl a stredné školy v okrese Trnava a Piešťany.


  Vyhláška RÚVZ Trnava bude zverejnená vo vestníku dnes v poobedňajších hodinách ... 


   V súlade s uvedeným rozhodnutím: 

  • OD STREDY 1.12.2021 DO ODVOLANIA BUDE V ZŠ V DOBREJ VODE PREBIEHAŤ DIŠTANČÉ VZDELÁVANIE ŽIAKOV 2. STUPŇA (5. – 9. ROČNÍK). 
  • Online vzdelávanie na 2. stupni bude realizované prostredníctvom platformy ZOOM a EduPage.

   

  Ďakujeme za porozumenie!

  riaditeľka školy

 • Vianočný balíček radosti

  Uverejňujeme mail doručený do školy:

   

  Vážená pani, vážený pán

  sme nezisková organizácia, ktorá pomáha deťom a sociálne slabším ľuďom. Vaša štedrá pomoc, pomôže deťom spraviť radostné Vianoce.

   

  Vianočný darček radosti môžete odovzdať v týchto mestách:

  Kontaktné osoby a miesta pre zber balíčkov:

   Trnava – 0915 505 655

   

   Ďalšie potrebné informácie nájdete facebooku: ARIEL, n.o.  

   Veríme že aj s Vašou pomocou budú mať niektoré deti krajšie Vianoce.   

   Ďakujeme

   

  S pozdravom

    

  Milena Kapustová

   

  www.ariel-no.sk

  facebook: ARIEL, n.o.

  +421908282906

  arielneziskovaorganizacia@gmail.com

   

  Čo je to radosť?  J ... dozviete sa, keď obdarujete deti z centra pre deti a rodiny, zo sociálne slabších rodín a deti v krízových strediskách.

  Radosť je definovaná ako psychický stav, ale aká je skutočná radosť detí  to sa dozviete, keď darujete deťom radosť pod stromček. Váš Vianočný balíček radosti ich prekvapí a poteší v ich ťažkej situácii.

   Darovať môžete niečo:

  • na hranie – spoločenské hry, puzzle, mozaiky, stavebnice, hudobné hračky, drevené hračky,
  • do školy – perá, pastelky, písacie potreby, zošity, nožnice, lepidlá, školské peračníky, školské dosky, peňaženky, fixky, zvýrazňovače, guma, strúhadlo, rysovacie potreby,
  • na hobby – maliarske potreby, výkresy, zástery na maľovanie, kreatívne sady, detské kufríky,
  • na hygienu – sprchový gél, šampón, zubnú pastu, sprej, tekuté mydlo, telové mlieko,
  • na maškrtenie – chipsy, chrumky, keksík, lízanka, cukríky, čokoládka,
  • na oblečenie – čiapka, šál, rukavice, ponožky,
  • na pamiatku – knižka, pohárik, hrnček, anjelik, drobnosť čo poteší.

  Darovať môžete niečo z týchto uvedených vecí, nakombinovať  môžete 3 - 4 veci podľa vlastného uváženia. Treba označiť či je to pre dievča alebo chlapca a v prípade oblečenia veľkosť, alebo vek.  

   

  Darčeky môžete poslať na hore uvedenú adresu, zaniesť na zberné miesto, alebo po dohode to vieme prísť aj vyzdvihnúť osobne.

   

  Balíčky radosti budú odovzdané deťom,

  • ktoré budú na sviatky v centrách pre deti a rodiny už niekoľko rokov iba s kamarátmi, alebo súrodencami, bez svojich rodičov,
  • ktoré žijú so svojimi rodičmi a súrodencami na pokraji biedy a nemajú peniaze na darčeky,
  • ktoré sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii, bývajú s mamou a súrodencami v krízovom stredisku a potrebujú pomoc.

   

  Ďakujeme každému z Vás, veď bez Vašej pomoci by detičky nedostali Vianočný balíček prekvapenia a radosti.

 • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

  Milí rodičia a žiaci,
  naša škola sa aj v tomto roku zapojila do zbierky: Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? a Vianočný balík radosti. 

  Blížia sa najkrajšie sviatky v roku – Vianoce. Všetci sa tešíme na rozváňajúcu vôňu našich vyzdobených domovov a na darčeky pod vianočným stromčekom.


  Nie je to však samozrejmosť, je veľa ľudí, ktorí také šťastie ako my ostatní nemajú. Pokúsme sa urobiť tieto sviatky krajšie babičkám a deduškom , ktorí sú v domovoch sociálnych služieb a taktiež deťom, ktoré sú v detských domovoch a tiež sa tešia na Vianoce.


  Pomôžme im urobiť Vianoce krajšími a radosť pri srdiečku z dobrého skutku bude hriať aj nás...

  Za pomoc ďakujeme!!!

 • Povinnosť nosiť rúško

 • Prezenčné vyučovanie

  Vážení rodičia, milí žiaci!

   

  Od zajtra 24. 11. 2021 (streda) prechádzame na prezenčné vyučovanie. 

  V prevádzke bude aj ŠKD a jedáleň.

  Rodičia prosím nezabudnite poslať potvrdenie o bezpríznakovosti !!!

   

   

   

 • Bubnovačka

  19. novembra sa opäť uskutočnil ďalší v poradí už ôsmy ročník akcie s názvom „Bubnovačka“.

  S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa nás netýka. Práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri organizuje „Bubnovačka“ – s hlavným mottom : „Aby bolo deti lepšie počuť!“. Celoslovenská akcia, má symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie.  Pandemická situácia však sťažila aj tohtoročnú „Bubnovačku“. Tajne sme verili ale nepodarilo sa nám bubnovať všetkým spolu. Naša škola sa však zapojila aspoň symbolicky. Na hodinách občianskej náuky a triednických hodinách sme si pripomenuli so žiakmi práva detí, ich rešpektovanie a dodržiavanie. Vysvetlili sme si dôvody prečo je deti treba chrániť, prečo je dobré, ak deti poznajú svoje práva. Hlas detí je dôležitý! Deti sú najzraniteľnejšími členmi spoločnosti, preto si ich musíme chrániť my dospelí.

 • Prezenčné vyučovanie od 24. 11. 2021

  Vážení rodičia, milí žiaci.

   

  V pondelok 22. 11. 2021 a utorok 23. 11. 2021 bude ešte prebiehať výučba dištančnou formou.

  Od stredy 24. 11. 2021 prechádzame znova na prezenčnú výučbu.

   

  riaditeľka školy

 • Netradičná hodina prvouky

  Sviatok všetkých svätých

       Na 2. novembra pripadá Spomienka na všetkých zosnulých, ľudovo známa ako Dušičky.

  Veriaci v tento deň spomínajú na príbuzných či predkov, ktorí neboli vyhlásení za svätých, ale žili čestným životom a vedeli sa obetovať za iných. Zároveň sa modlia ku svätým. Cirkev oddávna spája s týmto sviatkom nádej na vzkriesenie. Duchovní zvyčajne pripomínajú, že tento deň má byť dňom radosti a nádeje, nie strachu či smútku.

     Na Slovensku má úcta k mŕtvym, návšteva hrobov príbuzných v dňoch 1. a 2. novembra veľmi dávnu tradíciu, ktorá sa udržala dodnes. Veriaci a ostatní obyvatelia prichádzajú na cintoríny, aby zapálením sviečok či kahancov a položením kytíc a vencov k hrobom spomínali na svojich zosnulých. Spomienkou na nich im vzdávame úctu za všetko, čo pre nás v živote vykonali a zároveň zostávajú v našom srdci žiť naďalej.

  My sme sa v rámci hodiny prvouky vybrali na miestny cintorín uctiť si tiež pamiatku zosnulých. Zapálili sme sviečky  našim osloboditeľov a hrdinom Červenej Armády, ktorí tu majú svoj pomník a slávnemu rodákovi Jánovi Hollému , ktorému tu vďační rodáci tiež  postavili pomník. Potom deti pozapaľovali sviečky svojim príbuzným, obdivovali sme staré hroby na miestnom cintoríne.

 • POZOR!!! Dištančné vzdelávanie od 12. 11. 2021

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Prerušenie prevádzky

  Od zajtra, t. j. 8. 11. 2021 je z technických príčin až do odvolania prerušená prevádzka materskej školy, školského klubu detí a nebude zabezpečené ani stravovanie pre žiakov ZŠ.

  Ďakujeme za pochopenie.

 • Záložka do knihy spája školy

  Očarujúci svet knižných príbehov, rozprávok a básní. Tak znela tohtoročná téma projektu na podporu čítania s názvom Záložka do knihy spája školy, do ktorého sa naša škola pravidelne každoročne zapája. Deti pod vedením pani učiteliek na hodinách výtvarnej výchovy či techniky usilovne vyrábali záložky s využitím rôznych výtvarných techník. Na svojich dielkach si dali záležať – boli totiž určené pre kamarátov z partnerskej školy. Tou sa pre nás v tomto školskom roku stala ZŠ s MŠ Dedinka. Pre kamarátov z Dedinky sme okrem záložiek spoločne pripravili aj ručne vyrobenú brožúrku o Dobrej Vode. Prostredníctvom fotografií s krátkymi textami im chceme priblížiť zaujímavosti a krásy našej obce a jej okolia. Veríme, že sa im bude páčiť a že im naše záložky urobia radosť a budú im spríjemňovať čítanie obľúbených kníh

 • Vyučovanie od 4. 11. 2021

  Vážení rodičia!

   

  Od zajtrajšieho dňa, t. j. 4. 11. 2021 prebieha vyučovanie nasledovne:

  Prvý stupeň  - PREZENČNE

  Piaty ročník  - DIŠTANČNE, dľa nariadenia RUVZ je celá trieda v karanténe.

  Šiesty, siedmy a deviaty ročník  PREZENČNE

   

  Prosím zákonných zástupcov, aby zaslali potvrdenie o bezpríznakovosti, online cez edupage, alebo vo forme tlačiva, zajtra pri vstupe dieťaťa do školy.

 • OZNAM

  Vážení rodičia,

  dovoľujeme si Vás touto cestou poprosiť, aby ste využili antigénové testy na domáce samotestovanie a otestovali si svoje deti, vo vlastnom záujme a aj v záujme udržať prezenčnú formu vyučovania v našej škole.

  Už počas jesenných prázdnin tieto testy dokázali zachytiť pozitívne testovaných žiakov, čím sme možno predišli zatvoreniu školy.

  O použití samotestov informujte prosím triedne pani učiteľky, alebo priamo riaditeľku školy.

  Taktiež Vám pripomíname, že po jesenných prázdninách a riaditeľskom voľne je potrebné odovzdať tlačivo o bezinfekčnosti, či už v papierovej podobe, alebo prostredníctvom edupage.

  Ďalšie informácie Vám budú poskytnuté v priebehu zajtrajšieho dňa, preto Vás prosíme sledovať webovú stránku školy a edupage.


  Ďakujeme za porozumenie a spoluprácu,

  Mgr. Mária Valjentová, riaditeľka ZŠ s MŠ

 • Dôležitá správa

  Zajtra, v stredu 3. 11. 2021 pokračuje riaditeľské voľno. Prosíme rodičov, aby naďalej sledovali našu web stránku. Je nám ľúto, že nemôžeme reagovať pružnejšie, ale vzhľadom k situácii je RÚVZ zahltený požiadavkami. 

 • Dôležitá správa!

  Na utorok 2. 11. 2021 vyhlasuje riaditeľka školy, so súhlasom zriaďovateľa,

  pre žiakov ZŠ riaditeľské voľno.

 • Jesenné prázdniny 2021

 • Tvorba jesenného čajíka pre starých rodičov

  Pri príležitosti mesiaca úcty k starším 26. októbra 2021 navštívila ŠKD p. Natália Mindošová, ktorá sa venuje zberu liečivých byliniek a výrobou rôznych čajov, tinktúr a sirupov.

  Pútavou formou porozprávala deťom o liečivých účinkoch byliniek, ktoré rastú  v našom okolí, o ich sušení a o ich možnej pomoci zlepšiť naše zdravie a imunitu.

  Potom si spolu s deťmi vyrobili voňavú jesennú zmes, ako dar starým rodičom na posilnenie zdravia a vitality. Na prípravu čaju použili sušené jabĺčka, lipu, materinu dúšku,  kvietky nechtíka, bazu, pamajorán, škoricu a lupienky ruží.

  Takto vyrobený čajík si deti zabalili do vopred vlastnoručne vyzdobených papierových vrecúšok. Všetko pripravovali s láskou a nadšením.

  Veríme, že starí rodičia budú mať z darčeka radosť a zohreje ich na duši i na srdiečku.

 • Vyhodnotenie dňa jablka

  Do fotogalérie bol pridaný nový album Vyhodnotenie dňa jablka.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  919 54 Dobrá Voda 150
 • +421 033 554 71 06
  0911 908 487

Fotogaléria