Červená stužka

Dňa 3.12.2019 sme aj my na našej škole podporili akciu Červená stužka.  Červená stužka je už tradičnou akciou, tento rok sa konal už jej 13. ročník. Každoročne sa do akcie zapája množstvo škôl z celého Slovenska. Hlavnými garantmi  akcie sú Ministerstvo zdravotníctva SR a slovenská pobočka svetovej zdravotníckej organizácie WHO. Červená stužka je medzinárodným symbolom solidarity s ľuďmi žijúcimi s HIV alebo AIDS. Ľudia na celom svete vyjadrujú v tomto období nosením červenej stužky svoju podporu ľuďom, ktorí žijú s HIV a AIDS a tiež sichcú uctiť jej nosením pamiatku tých, ktorí v dôsledku tohto ochorenia zomreli. Úlohou akcie Červená stužka je tiež robiť osvetu o chorobe, ktorá je neliečiteľná a aj to ako sa jej správnym životným štýlom vyhnúť. Nevedomosť a tabuizovanie v tomto prípade nie je namieste. Učitelia spolu so žiakmi preto prišli do školy oblečení v červenom a celý deň nosili pripnuté červené stužky ako symbol solidarity. Cez veľkú prestávku žiaci na chodbách vytvorili aj živú červenú stužku a na hodine telesnej výchovy žiaci 2. stupňa odohrali turnaj v prehadzovanej s podtitulom „športom pre červené stužky“. Žiaci si zasúťažili, turnaj si užili, čo je hlavné, vyjadrili svoju podporu s trpiacimi ľuďmi.

Práve empatia a podpora druhých sú pre sociálny rozvoj mladých zvlášť v dnešnej dobe, veľmi dôležité.