Svätý Mikuláš

Dňa 6.12.2019 prišiel k nám sv. Mikuláš. Je známy na celom svete, pretože vynikal svojou dobrosrdečnosťou, skromnosťou a hlavne sa vedel podeliť s tými, čo to najviac potrebovali. Je patrónom detí a tie ho za jeho štedrosť milujú a rok čo rok s nádejou očakávajú. Do našej školy prišiel vo veľkom sprievode čertov a anjelov. Navštívil každú triedu a nezabudol ani na tých najmenších-žiačikov materskej škôlky, jedáleň a tety kuchárky či pracovníkov obecného úradu. Mikuláš bol netrpezlivo očakávaný a rozžiaril tváre všetkých žiakov, no najviac sa mu tešili tí naši najmenší, škôlkari a žiaci prvého stupňa. Všetci boli na Mikuláša veľmi dobre pripravení. Spievalo sa, recitovalo, modlilo ...v každej triede si žiaci chceli uctiť a potešiť sv. Mikuláša. Mikuláš s láskou obdaroval všetkých, malých i veľkých, poslušných aj tých menej poslušných, no nakoniec všetci sľúbili sv. Mikulášovi, že sa polepšia a budú sa snažiť celý rok poslúchať. Tak, nechajme sa prekvapiť.

Veľké Ďakujem, vyslovujem žiakom 9. ročníka, za ich aktivitu a príkladné správanie.