Prednáška o duálnom vzdelávaní pre žiakov 8. a 9. ročníka

Dňa 14.2.2020 sa v našej škole uskutočnila odborná prednáška pre žiakov 8. a 9. ročníka. Žiaci 9. ročníka sú práve v najťažšom ročníku. Tento rok ich čaká veľa náročných úloh. Tou najdôležitejšou je rozhodnúť sa pre strednú školu, ktorá ich bude pripravovať pre ich budúce povolanie. Je to úloha neľahká a veľmi zodpovedná, preto je dôležité, aby mali žiaci čo najviac informácií, ktoré im pri rozhodovaní pomôžu. Prednášku organizovala Trnavská župa. Pani zástupkyňa z odboru duálneho vzdelávania v Trnavskom kraji vysvetlila našim žiakom zmysel, princípy a výhody duálneho vzdelávania a duálneho systému na stredných školách. Žiaci sa aktívne zapájali a kládli odborníčke zvedavé otázky. Veríme, že aj touto prednáškou sme pomohli našim žiakom urobiť správne rozhodnutia.