Záložka do knihy spája školy

Naša škola sa rôznymi aktivitami snaží dlhodobo podporovať pozitívny vzťah detí ku knihám a k čítaniu. Jednou z takýchto aktivít, do ktorých sa pravidelne zapájame, je aj projekt s názvom Záložka do knihy spája školy. Spočíva v tvorbe záložiek na danú tému, ktoré sú určené na výmenu s partnerskou školou. Tohtoročná téma znela: Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní alebo v próze. Žiaci sa v priebehu októbra pustili do tvorby záložiek s veľkou dávkou kreativity, na záložkách znázorňovali najmä postavy či scény zo svojich obľúbených knižiek. Našou partnerskou školou sa v tomto školskom roku stala Základná škola Rybany v Trenčianskom okrese. Kamarátom do Rybian sme okrem záložiek zaslali aj pozdrav a spoločne zhotovené leporelo, prostredníctvom ktorého im chceme priblížiť zaujímavosti našej obce. Veríme, že sa im bude páčiť a že im naše záložky spríjemnia čítanie ich obľúbených knižiek.