Bubnovačka

November je mesiac viacerých dôležitých dátumov v oblasti ochrany práv detí: 19. november je Svetovým dňom prevencie týrania detí a 20. november je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF. Týmto dňom si pripomíname prijatie Dohovoru o právach dieťaťa. Bubnovačka je celoslovenská akcia, ktorá už 7. rok spája deti na celom Slovensku. Hlavným cieľom akcie je upozorniť na deti, venovať  sa ich ochrane a vzdelávaniu v oblasti práv detí. Je dôležité, aby poznali svoje práva. Žiaci na Slovensku spoločne bubnovali, aby ich bolo lepšie počuť. Aj naša škola sa zapojila do tejto akcie. Naši žiaci si priniesli do školy prázdne plastové fľaše, dostali hrkálky, bubienky a spoločne sme bubnovali, dupali, štrngali-aby deti bolo lepšie počuť. Hlas detí je dôležitý, naučme sa ho počúvať. Takto sme aj my vyjadrili podporu tým najslabším, ktorých treba chrániť-naším deťom.